1 % PODATKU NA GOPR BESKIDY

Festiwal Górski Wondół Challenge IX edycja


7-8 Marca 2020 w Szczyrku

Silesia Winter Swimming

Klubu Sportowego Silesia Winter Swimming - Podstawowy skład pływacki:


Leszek Naziemiec - kierownik wyprawy. Dotychczasowa działalność: Przeprowadzenie pierwszej udanej sztafety pływackiej do Szwecji przez Morze Bałtyckie 2016. Pierwsze polskie przepływy w otwartej wodzie powyżej kręgu polarnego. Kirkenes i Murmańsk 2016. Współtworzenie wraz z pływakami zimowymi klubu Silesia Winter Swimming zrębów organizacyjnych i sportowych wyczynowego pływania zimowego w Polsce: organizacja pucharu świata, mistrzostw Polski, stworzenie polskiego oddziału międzynarodowej organizacji pływaków zimowych IISA. Działalność edukacyjna. Dwukrotne pokonanie „Lodowej Mili”. 

Kinga Korin - w sezonie 2016/2017 pływa w zawodach w Czeskim Pucharze. Na Mistrzostwach Świata w Niemczech 6.01.2017 w Burghausen zadebiutowała na dystansie 1 km w zimnej wodzie, zostając pierwszą i jedyną Polką, która przepłynęła ten dystans. Na zawodach Silesia Winter Swimming w Katowicach 21.01.2017 przepłynęła dystans 750m w lodowej wodzie udowadniając, że w Polsce nie ma jeszcze konkurentki na dystansie dłuższym niż 500m. Ratownik WOPR i instruktor pływania niemowląt i dzieci, żeglarka, była triathlonistka, wielbicielka sportów wodnych, Członek Klubu Sportowego Silesia Winter Swimming oraz czeskiego I.PKO Praha. W warunkach Arktycznych przepłynęła najdłuższy na świecie dystans w kategorii kobiet. 

Łukasz Tkacz - aktualny mistrz Śląska w zimowym pływaniu na dystansie 1 km. Pływak sztafety BALVITEN BALTIC CHALLANGE. Fanatyk całorocznego pływania na świeżym powietrzu, miłośnikiem hipotermii wielokrotnie startującym w zimowych zawodach Pucharu Czech. Swoje najlepsze wyniki w Czechach osiągnął w klasyku. W swej amatorskiej – pływackiej karierze kilkanaście razy zmagał się z samotnością długodystansowca (maraton 5 i 10 km, spływy rzeką Łabą 25 km, maratony czasowe i okolicznościowe). Pasjonat brazylijskiej capoeiry trenujący w katowickiej sekcji grupy Capoeira Camangula. Prezes Klubu Sportowego Silesia Winter Swimming oraz członek czeskiego klubu pływackiego I.PKO Praha. Reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata IISA w niemieckim Burghausen 6.01.2017r. Dwukrotne pokonanie „Lodowej Mili”. 

Marek Grzywa - pływak zimowy i długodystansowy. Pasjonat całorocznego pływania w każdym miejscu, jeżeli uzna to za bezpieczne. Zawodnik i współzałożyciel KS Silesia Winter Swimming oraz zawodnik czeskiego I.PKO Praha. Od sezonu 2009/2010 regularnie startuje w zawodach Pucharu Czech w zimowym pływaniu (ponad 100 startów). W sezonach 2014/2015 oraz 2015/2016 wywalczył brązowy medal w Mistrzostwa Czech w pływackim duatlonie (styl klasyczny + dowolny). Od początku współorganizator Mistrzostw Polski w zimowym pływaniu SILESIA WINTER SWIMMING w Katowicach. Uczestnik polsko-czeskiej sztafety pływackiej przez Kanał Elbląski (2010). Reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata w Pływaniu Lodowym w niemieckim Burgahausen (2017). Jako pływak zmagał się kilkunastokrotnie na długim dystansie, m.in.: Gastonův Memoriál - 25 km na rzece Łabie, długodystansowe maratony pływackie. Dwukrotnie pokonał „Lodową Milę”. 


Kilka zdjęć z wyprawy autorstwa Michała Marca. 
 
winterswimming1_640

winterswimming2_640

winterswimming3_640
 

Zobacz również:
Patroni
Sponsorzy
AlpinSport RMD Winter Run
Polecamy


Cały Wondół czyta


 
Partnerzy Festiwalu Górskiego Wondół Challenge
 
Warunki użytkowania strony |Linki |Program |Goście VIII edycji 2018 |Goście VI edycji 2016 |Goście VII edycji 2017 |Wondołowa galeria zdjęć |Goście 2015 |1 % podatku na GOPR Grupa Beskidzka |Archiwum Wondół 2013 |Archiwum Wondół 2012 |Archiwum Wondół 2011 |Archiwum Wondół 2010 |Moderowany katalog stron www |Ebooki i Audiobooki
© 2017 WONDÓŁ CHALLENGE - FESTIWAL GÓRSKI | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net