1 % PODATKU NA GOPR BESKIDY

Festiwal Górski Wondół Challenge IX edycja


7-8 Marca 2020 w Szczyrku
Dla Mediów

Jest nam bardzo miło poinformować, że kolejny raz powraca Festiwal Górski Wondół Challenge. W pierwszy weekend marca, do Szczyrku po raz dziewiąty zjadą się miłośnicy gór i aktywnego wypoczynku, którzy tłumnie odwiedzają festiwal dla niezmiennie wyjątkowej atmosfery i ciekawego programu, Liczymy na to, że dziewiąta edycja trzymać się będzie dobrej tradycji bo już wiadomo, że nie zabraknie filmów, warsztatów, szkoleń oraz ciekawych prelekcji.

Tegoroczny festiwal rozpocznie się już w piątek popołudniu w CH Gemini Park Bielsko-Biała, gdzie Sebastian Litner zabierze Was w świat polskiego freeskiingu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa zdjęć.

W Szczyrku Wondół staruje w sobotę, jako goście zapowiedzieli się wybitni polscy wspinacze: Kacper Tekieli oraz Andrzej Marcisz. Oboje opowiedzą o swoich wspinaczkowych dokonaniach z 2019 roku. Pomimo tego, że zdarza im się wspinać wspólnie na Wondole każdy z nich wystąpi soli ;) Goście będą mieli również okazję posłuchać Marka Chmielarskiego, uczestnika Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 oraz Bartosza Malinowskiego, który skończył projekt Wielki Szlak Himalajski. Swoimi historiami podzielą się też Magda Lassota, która przybliży codzienne życie bazy pod Mount Everestem oraz Angelika Chrapkiewicz-Gądek, która pokazuje, że pomimo przeciwności wytrwałość, pracowitość i odpowiednie nastawienie pozwalają realizować najśmielsze pomysły i zdobywać szczyty. 

Dużą atrakcją zapowiada się wizyta Ireneusza Czopa, który wciela się w rolę Macieja Berbeki w filmie „Broad Peak”. Liczymy na smaczki z planu filmowego, który w dużej mierze znajdował się w iście górskich warunkach. Niewtajemniczonym przypominamy, że to pierwszy polski film, którego sceny górskie kręcone były zarówno w Karakorum na wysokości 5600m n.p.m. oraz w Alpach. Pozostając w filmowym klimacie jak zawsze w trakcie Festiwalu Górskiego Wondół Challenge zaprezentowane będą też najciekawsze filmy o tematyce górskiej, między innymi wielokrotnie nagradzane obrazy: "Ostatnia Góra" w reżyserii Darka Załuskiego oraz "Dreamland" Stanisława Berbeki, który osobiście opowie filmie i swojej pracy nad nim. 

Jako że misją Festiwalu Górskiego Wondół Challenge jest krzewienie bezpiecznej turystyki górskiej chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach z zakresu bezpieczeństwa w górach oraz pierwszej pomocy. Kolejny raz odbędą się też popularne terenowe warsztaty lawinowe prowadzone przez Sebastiana Fijaka.

Jak co roku, przy okazji festiwalu, organizowany był Alpin Sport RMD Winter Run, który od wielu już lat cieszy się dużą popularnością wśród biegaczy górskich.

Nie zabraknie też wystaw fotografii, kiermaszu ze sprzętem outdoorowym, rękodziełem i literaturą o tematyce eksploracyjnej i górskiej. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali słynne już wondołowe przedszkole.

 

IX FESTIWAL GÓRSKI WONDÓŁ CHALLENGE
6 MARCA 2020 BIELSKO-BIAŁA START GODZ. 18.00
CH GEMINI PARK BIESKO-BIAŁA

7-8 MARCA 2020 SZCZYRK START GODZ. 9.30
CENTRUM KONGRESÓW I REKREACJI ORLE GNIAZDO
Ul. Wrzosowa 28a

Bilety dostępne w biurze festiwalu w dniu imprezy w cenie 40 zł, dzieci do lat 12 wstęp wolny.


Zapraszamy do śledzenia Nas na Facebooku: www.facebook.com/WondolChallenge

 

Materiały do pobrania: logo Festiwalu Górskiego - Wondół Challenge oraz inne materiały dla prasy

Kontakt dla mediów:

e-mail: biuro@wondol-challenge.pl


Patroni
Sponsorzy
AlpinSport RMD Winter Run
Polecamy


Cały Wondół czyta


 
Partnerzy Festiwalu Górskiego Wondół Challenge
 
Warunki użytkowania strony |Linki |Program |Goście VIII edycji 2018 |Goście VI edycji 2016 |Goście VII edycji 2017 |Wondołowa galeria zdjęć |Goście 2015 |1 % podatku na GOPR Grupa Beskidzka |Archiwum Wondół 2013 |Archiwum Wondół 2012 |Archiwum Wondół 2011 |Archiwum Wondół 2010 |Moderowany katalog stron www |Ebooki i Audiobooki
© 2017 WONDÓŁ CHALLENGE - FESTIWAL GÓRSKI | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net